Wybierz najlepszy program i wprowadź go do swojego umysłu.
Człowiek posiadł niebywałą zdolność wyobrażania i myślenia abstrakcyjnego. Od wyobrażeń zaczyna się każdy nowy wynalazek. Kiedy rozejrzymy się w swoim domu i spojrzymy na każdą rzecz, możemy być pewni, że zanim ta rzecz powstała była zobaczona w wyobraźni jej twórcy. Wyobraźnia w związku z tym służy nam do konstruowania rzeczy, których jeszcze świat nie widział, w połączeniu z wiedzą świat może ujrzeć nasze wyobrażenia po zmaterializowaniu jego.
Kiedy mamy następnego ważne wydarzenie, to przeżywamy je w swojej wyobraźni i patrzymy jak to może wyglądać. W wyobraźni też rozprawiamy się ze swoimi rywalami, z ludźmi którzy zrobili nam krzywdę. Widzimy jak my się z nimi rozprawiamy lub dzieje się im jakaś krzywda. Ma to wymiar terapeutyczny. W każdym bądź razie wyobraźnia w naszym życiu ma ogromne znaczenie. Skoro ma tak duże znaczenie, to dlaczego by jej nie wykorzystać?
Swego czasu pisałem w rozwoju osobistym o podswiadome procesy. Należałoby się z tym wątkiem zapoznać, bo łączy się on z tym o czym powiada ten artykuł.
Wyobraź(!) sobie sytuację, że idziesz na rozmowę o pracę, masz ważny mecz, lub cokolwiek co wymaga od ciebie pełnej gotowości i sprawności. A dodajmy do tego, że jest to zdarzenie, w którym bierzesz udział pierwszy raz. Jak sobie w takim wypadku pomóc? Jak sprawić by wypaść najkorzystniej?
Wkraczamy tutaj w tzw. trening na sucho i programowanie podświadomości. To ostatnie ładnie brzmi, ale proszę tego tak dosłownie nie brać, jest to barwna nazwa, którą łatwo mi się posługiwać. Trening na sucho i programowanie podświadomości jest niemalże tym samym. Odbywamy w swojej wyobraźni to co mamy w przyszłości zrobić live. Wyobraźnia pozwala na wstawianie się w takich sytuacjach, w których jeszcze nie braliśmy udziału.
Jak w takim razie ma wyglądać programowanie podświadomości?
Połóż się i wprowadź się w stan autohipnozy przy pomocy dowolnej techniki, np. tej – rozluzniajaca energia. Następnie stwórz obraz tego w czym masz brać udział. Weźmy na przykład mecz siatkarski. Wyobrażasz sobie wszystko ze szczegółami, jakie jest twoje samopoczucie, jaki wykonujesz ruchy, o czym myślisz, dokładnie tworzysz tak ą sytuację jaką chciałbyś by zaistniała. Wyobrażasz sobie skąd idziesz do ataku, jak układasz ciało do wyskoku, skąd idzie ręka, jaki obierasz kierunek i kończysz akcję w sposób bardzo efektowny. Wyobrażasz sobie nawet to co do siebie mówisz w myślach, czyli „jestem najlepszy” :)
Takie postępowanie nie jest mi obce. Zawsze gdy mam zrobić coś nowego, a nawet coś co robiłem już wiele razy. Robię to w sposób idealny w swojej wyobraźni, czasami powtarzam czynności kilkakrotnie. Kiedy przychodzi moment wykonania, robię wszystko dokładnie tak jak to rozplanowałem w wyobraźni. W każdym momencie wykonuje wszystko automatycznie, bez zastanowienia i tak jakbym chciał.
Zanim przyjdzie ci coś zrobić, spróbuj wykorzystać swoją wyobraźnię. Zrób w niej wszystko tak jakbyś chciał.
Naucz się samodzielnej hipnozy
z bezpłatnym poradnikiem AUTOHIPNOZA
BEZPŁATNY
Siema , ponownie ;)
Skupiłeś sie tutaj na świadomym wykorzystaniu wyobraźni , wizualizacji w procesie programowania podświadomosci . A co sądzisz o metodach , omijających świadomość jak np. mowa wsteczna , lub stymulacja obrazami np . można natknać sie w necie na programy które przez ułamek sekundy wyswietlają na pulpicie jakieś sugestie/afirmacje i/lub jakieś pozytywne obrazki . Co o tym myślisz ?
Co do mowy wstecznej mam wątpliwości i bardziej kojarzy mi się to z fundamentalistami religijnymi, którzy odsłuchują nagrania zespołów rockowych, metalowych od tyłu i mówią, że tam są słowa szatana, które przekazywane są do nieświadomego umysłu. Może jednak kiedyś dotrę do konkretnych badań, konkretnych procentów i będę wiedział na pewno, że mowa wsteczna istnieje faktycznie.
Co do wyświetlania wyrazów czy obrazków przez ułamki sekund. Wystąpienie jakiegoś bodźca podprogowego nie wywoła reakcji. Jednak wystąpienie bodźca podprogowego wiele razy w krótkim odstępie czasowym – zależność czasu i występowania bodźca jest bardzo ważne – wywoła reakcje. Prowadzono badania, które polegały na drażnieniu psa w miejscu, w którym mimowolnie zaczyna się drapać, jeden bodziec podprogowy nie działał nic, ale wystąpienie tego bodźca w większej liczbie reakcje już wywoływało. Jest to zasada sumowania się bodźców.
Wszystkie znane mi badania dotyczyły zachowania się, czyli np. reakcji rdzeniowej, czym jest np. automatyczne cofanie ręki gdy się dotknie np. czegoś bardzo gorącego, jak również wspomniane u psa mimowolne drapanie się tylną łapą. Jednak kiedyś praktykowane w kinach było puszczanie zdjęć coca-coli, czy napisów… nie pamiętam dokładnie, w ułamku sekundy podczas filmu, oczywiście tych emisji było bardzo wiele zgodnie z zasadą sumowania się bodźców i z zachowaniem zależności z czasem. Podobno sprzedaż coca-coli w kinie wzrosła, podobno też popcorn lepiej schodził, ale człowiek, który to badanie wykonał jest wirtualny :) Czyli podaje się jakieś imię, ale nie wiadomo kto to był. W każdym bądź razie zakazano używania bodźców podprogowych.
To w takim razie nie jest pewne, ale z czystej teorii wychodząc prawdopodobnie ma jakieś oddziaływanie. Bo inna prawo mówi, że przychylniej patrzysz na to z czym częściej się spotykasz. Czyli lubisz bardziej ludzi, których częściej widujesz, podobnie z przedmiotami. Więc teoretycznie podprogowy przekaz mógł sprawiać, że bardziej przychylnie ludzie patrzyli na popcorn i coca-colę, a może po prostu zaczęli bardziej na te produkty zwracać uwagę. Czy jednak wywoływało to pewną reakcję, czyli że muszę kupić tę colę i popcorn? Mam wątpliwości. Choć byłoby to fajne… Wystarczyłoby puszczać sobie filmy z przekazem podprogowym i coś narzucałoby nam się samo i wywoływało reakcję poza naszą świadomością. Tak raczej nie jest. Choć można wykorzystywać tego typu rzeczy jako powiedzmy suplement, ale uważam, że inne aspekty decydują o powodzeniu zmian, które chcemy wprowadzić.
ja mam wielka prosbe Adrian (jezeli mozesz oczywisce) cz mógłybys napisac cos o technikach NLP i hipnozy Kowersjonalnej??
Nie, to zupełnie nie mój kierunek działań :) Technik NLP jest cała masa w internecie, również zakupując książkę można sobie o tych technikach poczytać. Pisanie o nich to tylko wtórowanie. Co do hipnozy… Nie rozumiem o jaką hipnozę chodzi.
hipnoza konwersacyjna
Czy masz na myśli metamodel którym posługuje się Bandler?
Kto :)? Ja? Nie.